Vés al contingut (premeu Retorn)

Contacte

Oficina d'Inclusió
Gabinet d'Innovació i Comunitat
Tel. 93 401 07 00
Email: oficina.inclusio@upc.edu
Plaça Eusebi Güell, 6-8
Edifici Vèrtex. 2n pis


Responsables d'inclusió dels Centres docents
Consulta qui és el contacte al teu centre.

Responsables d'inclusió

Cada centre docent té assignat un Responsable d'inclusió (RIC), membre de l'equip directiu del centre i és convenient que sigui la mateixa persona responsable del Pla d’acció tutorial del centre. La seva funció és assegurar que l'estudiantat rebi la informació sobre el pla d'inclusió i vetlli pel seu acompliment.

Relació dels Responsables d'Inclusió dels centres docents:

Centre DocentResponsableCàrrecCorreu electrònic
Escola d'Enginyeria de Barcelona Est (EEBE) Muriel Botey Sotsdirector de Qualitat i Responsabilitat Social sd.qualitat.eebe@upc.edu
Escola d'Enginyeria de Telecomunicació i Aeroespacial de Castelldefels (EETAC) David Pino Professor EETAC david.pino@upc.edu
Escola Politècnica Superior d'Edificació de Barcelona (EPSEB) Ana María Lacasta Palacio Sotsdirectora de Recerca, Doctorat i Promoció dels Estudis ana.maria.lacasta@upc.edu
Escola Politècnica Superior d'Enginyeria de Manresa (EPSEM) David Parcerisa Secretari Acadèmic dparcerisa@emrn.upc.edu
Escola Politècnica Superior d'Enginyeria de Vilanova i la Geltrú (EPSEVG) Emi Papiol Sotsdirectora d'Extensió Universitària emilia.papiol@upc.edu
Escola Superior d'Agricultura de Barcelona (ESAB) Xavier Fabregas Sotsdirector xavier.fabregas@upc.edu
Escola Superior d'Enginyeries Industrial, Aeroespacial i Audiovisual de Terrassa (ESEIAAT)

Carme Hervada

 

Professora ESEIAAT carme.hervada@upc.edu
Escola Tècnica Superior d'Arquitectura de Barcelona (ETSAB) M. Santos Tomás Secretària acadèmica maria.santos.tomas@upc.edu
Escola Tècnica Superior d'Arquitectura del Vallès (ETSAV) Miguel Usandizaga Professor ETSAV

miguel.usandizaga@upc.edu

responsable.inclusio.etsav@upc.edu

Escola Tècnica Superior d'Enginyers de Camins, Canals i Ports de Barcelona (ETSECCPB) Rosa Estela Sotsdirectora de Mobilitat i Qualitat Docent mobilitat.qdocent.camins@upc.edu
Escola Tècnica Superior d'Enginyeria Industrial de Barcelona (ETSEIB) Carme Pretel Sotsdirectora

carme.pretel@upc.edu

Escola Tècnica Superior d'Enginyeria de Telecomunicació de Barcelona (ETSETB) Manuel Vargas Professor ETSETB manuel.vargas@upc.edu
Facultat d'Informàtica de Barcelona (FIB) Gemma Sese Vicedegana Cap d'Estudis de la Fase Inicial cap.estudis.fi@fib.upc.edu
Facultat de Matemàtiques i Estadística de Barcelona (FME) Anna de Mier Vicedegana Cap d'Estudis 
Facultat de Náutica (FNB) Rosa M. Fernández Cantí Vicedegana de Planificació Estratégica i Qualitat vdg.qualitat@fnb.upc.edu
Facultat d'Òptica i Optometria de Terrassa (FOOT) Nuria Tomàs Directora Centre Universitari de la Visió nuria.tomas@upc.edu

 

Centre Formació Interdisciplinària Superior (CFIS)

 

Maria Alberich Carramiñana

 

Professora

 

maria.alberichupc.edu

 

Càtedra d'accessibilitat UPC (CATAC)

 

Dani Guasch

 

Expert en accessibilitat 

 

daniel.guasch@upc.edu

 

Institut de Ciències de l'Educació (ICE)

Joana d'Arc Prat

Sotsdirectora

joana.darc.prat@upc.edu

 

Reunions de responsables d'inclusió